Finalplast - mozaiková omítka

Finalplast mozaiková omítka
VLASTNOSTI

HOS (EU VOC)

 

Dekorativní omítka na bázi akrylátových pojiv a vícebarevnému mramorovému kamenivu pro úpravu venkovních a vnitřních zděných povrchů, nejčastěji podezdívek. Má hlazenou strukturu. Je vodoodpudivá, omyvatelná a odolná vůči UV záření a atmosférickým vlivům.

POUŽITÍ

Používá se pro všechny druhy dobře upravených stavebních podkladů: vápenocementové, cementové omítky, beton (starý nejméně 3 měsíce), sádro vápenné, základní omítky, v tepelně-izolačních systémech v oblasti podezdívek, vláknocementové a sádrokartonové desky, dřevotříska. Nepoužívá se na trvale vlhkých podkladech, podkladech v zemi, na zemi a jakýchkoliv vodorovných površích. Není vhodný pro čisté vápenné a tepelně-izolační omítky.

VYDATNOST

4,2 kg/m2

ODSTÍNY

BALENÍ

25 kg

ŘEDIDLO

Podle potřeby lze Finalpast ředit čistou vodou do 1% celkového množství.

ODSTÍNY

Podle vzorkovnice Chromos-Svjetlost.

PŘÍPRAVA

Podklad musí být suchý, pevný, hladký a čistý. Teplota vzduchu a podkladu musí být při aplikaci vyšší než +5 °C a nižší než +30 °C. Relativní lehkost vzduchu nesmí překročit 80%. Práce nesmí probíhat v dešti, mlze a za silného větru. Před aplikací musíme Finalplast důkladně promíchat elektrickou míchačkou. Je nutno natřít základní nátěr Finalgrund Uni v odstínu Finalplastu 24 hodin před aplikací omítky! Omítka se aplikuje ručně pomocí hladítka z nerezové oceli ve tloušťce zrna a vyhladí se, dokud je ještě mokrá.

ČIŠTĚNÍ
Ihned po použití nářadí umýt vodou.