Final - silikonová omítka rýhovaná

Final silikonová omítka rýhovaná
VLASTNOSTI

HOS (EU VOC)

 

Tenkovrstvá omítka na bázi silikonových pojiv. Používá se pro dekorativní úpravu fasád (zvláště těch vystavených silným srážkám) a povrchů vnitřních stěn. Má charakteristickou rýhovanou strukturu, jejíž vzhled je důsledkem způsobu drásání vodorovně či svisle. Je vysoce vodoodpudivá, paropropustná, odolná vůči UV záření a atmosférickým vlivům. Díky zvláštním aditivům chrání před výskytem řas a plísní.

POUŽITÍ

Používá se pro všechny druhy vhodně připravených stavebních podkladů (jemné minerální omítky, vláknocementové a sádrokartonové desky, dřevotříska, beton starý nejméně 3 měsíce) a jako vrchní vrstva v tepelně-izolačních systémech.

VYDATNOST

NZR 1,5 mm 2.1 kg/m2

NZG 2,0 mm 2,5 kg/m2

NZG 2,5 mm 3,3 kg/m2

BALENÍ

25 kg

ODSTÍNY

Vyrábí se v bíle barvě, použitím tónovacího systému Top Mix lze připravit i velké množství různých odstínů.

PŘÍPRAVA

Podklad musí být suchý, pevný, hladký a čistý. Teplota vzduchu a podkladu musí být při aplikaci vyšší než +5 °C a nižší než +30 °C. Nutno ji aplikovat na základní nátěr Finalgrund Uni v odstínu omítky 24 hodin před aplikací omítky! Omítka se aplikovat ručně pomocí hladítka z nerezové oceli či strojně ve tloušťce největšího zrna. Omítku strukturovat pomocí tvrdého plastového hladítka. Na konec je třeba povrch zhladit čistým hladítkem z nerezové oceli.