Final - silikonová omítka hlazená

Final silikonová omítka hlazená
VLASTNOSTI

HOS (EU VOC)

Tenkovrstvá omítka na bázi silikonových pojiv. Používá se pro dekorativní úpravu fasád (zvláště těch vystavených silným srážkám) a povrchů vnitřních stěn. Má charakteristickou stejnoměrnou hlazenou strukturu. Je vodoodpudivá, paropropustná, odolná vůči UV záření a atmosférickým vlivům. Díky zvláštním aditivům chrání před výskytem řas a plísní.

POUŽITÍ

Používá se pro všechny druhy vhodně připravenýchn stavebních podkladů (jemné minerální omítky, vláknocementové a sádrokartonové desky, dřevotříska, beton starý nejméně 3 měsíce) a jako vrchní vrstva v tepelně-izolačních systémech.

VYDATNOST

NZG 1,0 mm 1,5 kg/m2

NZG 1,5 mm 2,5 kg/m2

NZG 2,0 mm 2,9 kg/m2

NZG 2,5 mm 3,6 kg/m2

BALENÍ

25 kg

ODSTÍNY

Vyrábí se v bíle barvě, použitím tónovacího systému Top Mix lze připravit i velké množství různých odstínů.

PŘÍPRAVA

Podklad musí být suchý, pevný, hladký a čistý. Teplota vzduchu a podkladu musí být při aplikaci vyšší než +5 °C a nižší než +30 °C. Nutno aplikovat na základní nátěr Finalgrund Uni v odstínu omítky 24 hodin před vestavbou omítky! Omítka se aplikovat ručně pomocí hladítka z nerezové oceli či strojně ve tloušťce největšího zrna. Omítku ihned či několik minut po aplikaci strukturovat krouživými pohyby pomocí tvrdého plastového hladítka.