Lazurtop - silnovrstvá lazura

Lazurtop silnovrstvá lazura
VLASTNOSTI

HOS (EU VOC)

LAZURTOP je vysoce kvalitní lazurový nátěr určen pro úpravu a trvalou a účinnou ochranu všech druhů dřeva. Povrch dřeva si zachová přírodní vzhled a struktura dřeva zůstane viditelná. Obsahuje UV filtry a vosk pro ochranu dřeva proti poškození, je vhodný i pro ochranu dřeva v nejnepříznivějších atmosférických podmínkách. Je vodoodpudivý, brání pronikání vody do pór dřeva, práskání a rozpínání dřeva. Lazurtop neobsahuje biocidy a lze jej použít i pro ochranu dřeva v interiérech.

POUŽITÍ

LAZURTOP v barvě se používá pro ochranu stavebního nábytku v exteriérech i interiérech jako jsou dveře, rolety, fasády, střešní podbití, balkónová dřevěná zábradlí, dřevěné obklady stěn a stropů apod. Je určen pro použití na dřevu vystaveném atmosférickým vlivům i pro ochranu před mikroorganizmy. Před použitím Lazurtopu je potřeba natřít vrstvu impregnačního prostředku Lazurbase. LAZURTOP UV-PLUS bezbarvou lazuru lze používat na stavební nábytek v exteriérech, protože je odolná vůči UV záření.

Před použitím je potřeba Lazurtop důkladně promíchat. Z povrchu dřeva je nutné důkladně odstranit mastnoty a prach. Nerozředěný se aplikuje štětcem, válečkem, stříkáním či máčením v 2-3 vrstvách podle požadované intenzity odstínu a zatížení. Pro ochranu dřeva v interiérech stačí 1-2 vrstvy. Další vrstva se aplikuje po 12-24 hodinách podle povětrnostních podmínek. Výrobek se nesmí používat při teplotách pod +5 °C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

VYDATNOST

V jedné vrstvě 8 - 10 m2 / 1 litru.

ODSTÍNY