Final - silikátová omítka rýhovaná

Final silikátová omítka rýhovaná
VLASTNOSTI

HOS (EU VOC)

 

Tenkovrstvá omítka na bázi draselného skla. Používá se pro dekorativní úpravu fasád a povrchů vnitřních stěn. Má charakteristickou brázděnou strukturu, jejíž vzhled je důsledkem způsobu rýhování, vodorovně či svisle. Je vodoodpudivá, odolná vůči UV záření a atmosférickým vlivům. Díky zvláštním aditivům chrání před výskytem řas a plísní.

POUŽITÍ

Používá se pro všechny druhy vhodně připravených stavebních podkladů (jemné minerální omítky, vláknocementové a sádrokartonové desky, dřevotříska, beton starý nejméně 3 měsíce) a jako vrchní vrstva v tepelně-izolačních systémech.

VYDATNOST

SZG 2,0 mm 2,5 kg/m2

SZG 2,5 mm 3,3 kg/m2

BALENÍ

25 kg

ODSTÍNY

Vyrábí se v bíle barvě, použitím tónovacího systému Top Mix lze připravit i velké množství různých odstínů.

PŘÍPRAVA

Podklad musí být suchý, pevný, hladký a čistý. Teplota vzduchu a podkladu musí být při aplikaci vyšší než +8 °C a nižší než +30 °C. Nutno natřít základní nátěr Finalgrund Uni v odstínu omítky 24 hodin před aplikací omítky! Omítka se aplikací ručně pomocí hladítka z nerezové oceli či strojně ve tloušťce největšího zrna. Omítku ihned po aplikaci strukturovat pomocí tvrdého plastového hladítka. Na konec je třeba povrch vyhladit čistým hladítkem z nerezové oceli.