Fasavit - zpevňující fasádní barva

Fasavit zpevňující fasádní barva
VLASTNOSTI

HOS (EU VOC)

Fasavit je akrylátová fasádní barva se zpevňujícími vlákny a fungicidní ochranou. Používá se k natírání hrubých struktur fasádních povrchů, klasických strukturovaných, dekorativních omítek a k natírání povrchů fasád s viditelnými vlásečnicovými prasklinami do 0,3 mm. Je odolná vůči zásaditým látkám, UV záření, atmosférickým vlivům a je vodoodpudivá. Snadno se natírá, má dobrou přilnavost na podklad a je odolná vůči oděru. Pomocí TOP MIX systému tónování lze Fasavit připravit v celé řadě odstínů.

POUŽITÍ

Suchý podklad naimpregnovat Vitagrund hloubkovou nanoimpregnací rozředěnou vodou v poměru 1:1. Jakmile je impregnace suchá, aplikujeme ve dvou vrstvách štětcem nebo válečkem neředěnou, případně rozředěnou 5 – 10% vody. Druhá vrstva se natírá po úplném zaschnutí první nanesené vrstvy. Podklad nesmí být při natírání vystaven přímému slunečnímu záření, silnému větru, mlze ani dešti, teplota podkladu by měla být v rozmezí od +5 °C do +35 °C. V případě zvýšené relativní vlhkosti vzduchu lze očekávat delší dobu zasychání. Čerstvě natřené povrchy fasád je třeba chránit minimálně po dobu 24 hodin před deštěm, sluncem a větrem. Při obnově starých nátěrů je potřeba povrchy zasažené řasami a plísněmi nejprve očistit a ošetřit výrobkem Algenon prostředkem pro ničení řas a plísní na stěnách.

VYDATNOST

V jedné vrstvě 4 - 6 m2 / 1 litru dle nasákavosti povrchu. Nesmí zmrznou.

BALENÍ

5 l / 15 l

ŘEDIDLO

Ředí se čistou vodou.

ODSTÍNY

Vyrábí se v bílém odstínu. Pomocí Top Mix tónovacího systému lze připravit celou řadu odstínů jak z naší vzorkovnice tak i ze vzorkovnic ostatních výrobců a vzorkovnice RAL.